Nos Programmes

Nos groupes de jeux en anglais et en français pour les enfants de 2 et de 5 ans
(2 - 5 ans)
Chez CHÂTEAUKIDS,nos groupes de langue étrangère pour l’âge de 2 ou de 5 ans contiennent de différentes disciplines. Les groupes se forment au maximum de 7 enfants.
Nos groupes de jeux en anglais et en français pour les enfants de 2 et de 5 ans
6-12 Yaş Çocuklar için Fransızca & İngilizce Oyunlu Dil Programlarımız
(6 - 12 yaş)
Seviyelere ve yaşlara göre grupladığımız 3 aşamalı A1 düzeyindeki(başlangıç) İngilizce ve Fransızca'yı Avrupa Dil Portfolyosu’na sadık kalarak öğrenirler.
6-12 Yaş Çocuklar için Fransızca & İngilizce Oyunlu Dil Programlarımız

Chez CHÂTEAUKIDS, Les acquisitions du programme

BÜTÜNSEL ALGI
EŞZAMANLILIK
GÖRSEL HAFIZA
SIRALAMA
EL – GÖZ KORDİNASYONU
İNCE MOTOR BECERİSİ
GÖRSEL YOĞUNLAŞMA
ÇOK DUYULU ÖĞRENME

Eğitim Prensiplerimiz

küçükresim2
Notre langue, c’est le jeu :
Chez CHÂTEAUKIDS,notre langue c’est le jeu. Le jeu captive le corps et suscite le désir. Cette sensibilité contribue à l’élève afin qu’il puisse être dans une attitude communicationnelle. Le jeu développe les compétences sensorielles en donnant les sentiments comme « être équipe, l’entraide, la solidarité, etc. » L’enfant acquière les compétences grâce au jeu telles que la classification, le classement, le temps et le remarque du terme « espace » après il les améliorent. Durant le jeu, l’erreur est indispensable. L’enfant apprend en commettant des erreurs par l’intermédiaire de l’éducation avec jeu.
küçükresim5
Les disciplines comme théâtre, musique, dessin et sport devraient s’utiliser conjointement pendant l’enseignement de la langue :
Chez CHÂTEAUKIDS,l’éducation contient de différentes disciplines. Les enfants se mettent à appliquer ce qu’ils apprennent par imitation depuis la naissance. Lorsque les enfants développent leur langue étrangère grâce à la musique, ils améliorent aussi en même temps leur compétences, physiques, sociales et mentales avec les chansons, les danses, les instruments et les jeux basés sur l’action.
Ils développent leur créativité et la capacité de la présentation de soi grâce au dessin dans le cadre de la langue étrangère. Quand ils perfectionnent leurs compétences de puissance, de confiance en soi, de flexibilité et sociales, ils apprennent la langue étrangère en vivant par le biais des consignes dans la langue étrangère.
küçükresim3
Oynamak ve öğrenmek için güvenli ortam oluşturulmalıdır.
Chez CHÂTEAUKIDS,’te çocukların özgürce oynayabilecekleri, güvenli, hareket serbestisi olan alanlar vardır. Ekipmanlarımız ve oyun materyallerimiz çocukların yaş gruplarına uygun olarak hazırlanmıştır. Hijyen, vazgeçilmezimizdir. Çok sık periyotlarda nano gümüş iyon teknolojisi ile kurumumuzda hijyen çalışması yapılmaktadır. Çocukların sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.
küçükresim6
Dil öğrenimi için en kazançlı dönem 2-7 yaş arasıdır.
Chez CHÂTEAUKIDS,’te yabancı dil eğitimi 2 yaşından itibaren başlar. 2- 7 yaş arası çocuklar dil öğrenme gelişimlerini tamamlar ve sembollerle düşünmeye başlar. Çocuklar esnek beyin yapıları nedeniyle özellikle 5 yaşına kadar öğrendikleri dili daha hızlı ve ana dil telaffuzuna yakın konuşacak şekilde öğrenirler. Bilgileri uzun süre zihinlerinde tutarlar.

Chez CHÂTEAUKIDS,, TZL Yönetim Danışmanlığı kuruluşu olan Château projesidir.

Château; Fransız eğitim sisteminin tüm dinamiklerine hakim, başta Galatasaray Üniversitesi olmak üzere Türkiye’nin alanında kabul görmüş en iyi lise ve üniversitelerinden mezun, en az 11 yıllık özel ders deneyimine sahip, profesyonel olarak eğitim camiasında görev alan, genç ve dinamik eğitmen kadrosu ile beraber yola çıktığı kişilerle başarılara koşmak amacıyla kurulmuştur.

Oyun bir öğrenme sanatıdır!
Çocuğun dili oyundur!
Oyun, monoton alıştırma ortamını dağıtır!
Çocuklar mantığı & problem çözmeyi hevesle bekler!

Blog

Red symbol of man standing in a red circle, and around a lot of people. Isolated. 3D Illustration
Farklı Fobi Türlerine Bir Bakış

Fobi, bir durum ya da nesnenin kişide oluşturduğu şiddetli ve inatçı bir korku halidir. Bu fobi nesne ile karşılaşma ve/veyahut hayal etme durumlarında kendisini gösterebilmekte ve kişinin güç bir durumda kalmasına neden olabilmektedir. Aslında korkulmasına gerek olmayan durumlarda bile kişi kendisini büyük bir tehdit altında hisseder.  Korkunun yükseldiği anlarda beden, göz kararması, baş dönmesi, kalp […]

pexels-thirdman-5649514 (1)
Dil Öğretiminde İletişimsel Yaklaşımın Önemi

Geçmişten günümüze dil öğretiminin doğal yollardan kazandırılması için bir çok farklı metot uygulanmıştır. Uygulanan bir çok dil metotu iletişimsel açıdan eksik kaldığından, dilbilimciler tarafından farklı yöntem arayışlarına ihtiyaç duyulmuştur, çünkü ilgili metotlar dilin sadece belli başlı yeterlilik alanını desteklemiş ve iletişim kurma alanı hep eksik kalmıştır.   Dil öğretiminde sanılanın aksine çok iyi dilbilgisi bilmek, […]

pexels-tara-winstead-8378728
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Nedir ve Ne Değildir?

‘Hiperaktif’ kelimesi, günümüzde neredeyse her enerjisi yüksek çocuğa çevre ya da aile tarafından konulan bir tanıdır. Fakat Hiperaktivite, enerjinin yüksek olmasından ya da sadece hareketlilikten çok daha farklıdır. Öğretmen, komşu, arkadaş ya da ailesi tarafından -yani konuda uzman olmayan kişiler- bu şekilde anılan çocuklar kimi zaman çaba…

Velilerimizin Görüşleri

fr_FRFrench