CHÂTEAUKIDS, TZL Yönetim Danışmanlığı kuruluşu olan Château projesidir.

Château Eğitim; INOVATIF eğitim anlayışına ve 14 senelik deneyime sahip köklü bir eğitim kurumudur.

Çok dillilik bilincini ve öğrenme merakını arttıracak materyalleri sevdirerek sunduğumuz yenilikçi ve yaratıcı eğitim sistemimizle öğrencileri bilişim çağına hazırlıyoruz. Detaylı bilgi için www.chateauegitim.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Oyun bir öğrenme sanatıdır!
Çocuğun dili oyundur!
Oyun, sınıf içi monoton alıştırma ortamını dağıtan harika bir yöntemdir!
Çocuklar üretme, dil, mantık ve problem çözme deneyimlerini hevesle bekler!

Eğitim Prensiplerimiz

küçükresim2
Çocuğun dili oyundur.
CHÂTEAUKIDS’te dilimiz oyundur. Oyun vücudu çeker ve istek uyandırır. Bu duyarlılık çocuğu iletişimsel bir davranışın içine sokar. Çocuğa ekip olma, yardımlaşma, dayanışma gibi bir takım duyguları tattırarak öğrencilerin duyuşsal becerilerini geliştirir. Çocuk; oyun sayesinde sınıflandırma, sıraya koyma, zaman ve mekan kavramının farkında olma gibi becerileri edinir ve bunları geliştirir. Oyun esnasında hata kaçınılmazdır. Çocuk oyunla eğitim sayesinde hata yaparak öğrenir.
küçükresim5
Dil öğreniminde tiyatro, müzik, resim ve spor disiplinleri bir arada kullanılmalıdır.
CHÂTEAUKIDS’te eğitim farklı disiplinleri içerir. Çocuklar; doğumdan itibaren taklit yoluyla öğrendiklerini uygulamaya başlarlar. Bu nedenle, tiyatro eğitimimizin vazgeçilmezidir.
Müzik ile çocuklar yabancı dillerini geliştirirken şarkılar, danslar, enstrümanlar ve harekete dayalı oyunlar ile fiziksel, sosyal ve zihinsel becerilerini geliştirirler. Resim ile yaratıcılıklarını ve kendini ifade etme yeteneklerini yabancı dil çerçevesinde geliştirirler. Spor ile güç, özgüven, esneklik ve sosyal becerilerini geliştirirken yabancı dildeki komutlarla yabancı dili yaşayarak öğrenirler.
küçükresim3
Oynamak ve öğrenmek için güvenli ortam oluşturulmalıdır.
CHÂTEAUKIDS’te çocukların özgürce oynayabilecekleri, güvenli, hareket serbestisi olan alanlar vardır. Ekipmanlarımız ve oyun materyallerimiz çocukların yaş gruplarına uygun olarak hazırlanmıştır. Hijyen, vazgeçilmezimizdir. Çok sık periyotlarda nano gümüş iyon teknolojisi ile kurumumuzda hijyen çalışması yapılmaktadır. Çocukların sağlığı ve güvenliği önceliğimizdir.
küçükresim6
Dil öğrenimi için en kazançlı dönem 2-7 yaş arasıdır.
CHÂTEAUKIDS’te yabancı dil eğitimi 2 yaşından itibaren başlar. 2- 7 yaş arası çocuklar dil öğrenme gelişimlerini tamamlar ve sembollerle düşünmeye başlar. Çocuklar esnek beyin yapıları nedeniyle özellikle 5 yaşına kadar öğrendikleri dili daha hızlı ve ana dil telaffuzuna yakın konuşacak şekilde öğrenirler. Bilgileri uzun süre zihinlerinde tutarlar.

Velilerimizin Görüşleri

tr_TRTurkish